Beklenen İhale “Rekor” fiyata gitti

Gaziemir Belediyesi’nin ambalaj atığı toplama ihalesi rekor fiyata gitti. İhaleyi 70 yıldır sektörde hizmet verten MENSAN firması aldı.
İzmir’de merakla beklenen ambalaj atığı toplama ihalesi rekor fiyatla sonuçlandı. Merakla beklenen ihale 138 bin TL açılış rakamı ile başladı. Geri dönüşüm sektörünün öncüsü bir çok firmanın katıldığı ihaleyi sektöründe yaklaşık 70 senelik tecrübeye sahip MENSAN Geri Dönüşüm’ yıllık 955 Bin TL’lik teklifi ile kazandı. 

Merakla beklenen ihaleyi kazanan MENSAN Geri Dönüşüm firmasının Yönetim Kurulu Başkanı Engin Cihanoğulları GERÇEK HABERCİ‘ye yaptığı açıklamada, gelişen sektörde sıfır atık için mücadele ettiklerini belirterek, “Bu amaçla çıktığımız yolda İzmir’in en büyük tesislerinden birine sahibiz. İzmir’de başlayan sektördeki hayatımız da hedeflerimizi de büyüttük. “Sıfır Atık” sloganıyla çıktığımız bu yolda son dönemdeki gelişmemize paralel dev bir yatırım planlıyoruz. Yaklaşık 20 Milyon TL yatırım planıyla Ege Bölgesi’nin en büyük tesislerinden birini sektöre kazandıracağız. Amacımız olan sıfır atık ve geri dönüştürülebilir atıkları doğaya kazandırma çalışmalarında önemli bir yatırım olan bu proje hayata geçtiğinde Türkiye kazanacaktır” dedi.

    WhatsApp chat