Hakkımızda

Firmamızın uzman kadrosunun temeli bu sektörde 1970 yılına  kadar dayanmaktadır. Geçmişten bugüne hızla gelişen geri dönüşüm sektörüne büyük katkılar sağlamış ve sağlamaya da devam eden firmamız, profesyonellik anlayışı ile kalite hizmetinden ödün vermeden tüm faaliyetleri sırasında çeşitli çevreci kurum ve kuruluşlarla iş birliği yaparak en iyi şekilde çalışmalarını sürdürmüş ve imkanlarını arttırarak sürdürmeye de devam etmektedir.

Atık sorununun tüm dünyada artan önemi ve hızına paralel olarak MENSAN GERİ DÖNÜŞÜM özenle eğitilmiş ve iş disiplinine sahip deneyimli personeli, yeni teknolojilere uygun ekipman ve 25 araçtan oluşan bünyesi ile topladığı ambalaj atıklarını 10000 m2 lik tesisinde cinsine göre ayırdıktan sonra gerektiğinde kırma yaparak, presleyerek  geri dönüşüme kazandırmaktadır.

MENSAN GERİ DÖNÜŞÜM İzmir ilinde KARABAĞLAR, KONAK, ÇEŞME, KARABURUN Beledileri Manisa ilinde ise TURGUTLU Belediyesi ile AMBALAJ ATIKLARININ KAYNAĞINDA AYRI TOPLAMA ÇALIŞMALARINI sürdürmektedir.

Belediye hizmetlerimizin yanı sıra sanayi sektöründe de atık toplama işi yapan firmamız, sanayi kuruluşlarınında atıklarını yerinden konteyner bırakarak toplamaktadır ve gün geçtikçe daha fazla noktaya ulaşarak ambalaj atıklarını ekonomiye geri kazandırmaktadır.

SIFIR ATIK PROJESİNE büyük destek veren firmamız anlaşmalı olduğu belediyelerin ilçe sınırları içerisinde bulunan okullara, kamu kurum ve kuruluşlara, alışveriş noktalarına, sağlık kuruluşlarına, sahada bulunan çevre mühendisleri ile bilinçlendirme çalışması yapıp geri dönüşüm toplama ekipmanları bırakarak geri dönüşüm oranlarını her geçen gün daha da arttırmaktadır.

Sosyal sorumluluk projelerinede destek olan firmamız HEDEF SIFIR ATIK diyerek ulaşabildiği tüm noktalarda geri dönüşümün önemi anlatıyor, yarışmalar düzenleyerek farkındalık yaratıyor ve sosyal sorumluluk projelerine http://sifiratik.gov.tr/SIFIR ATIK PROJESİ‘ni de dahil ediyor.

MENSAN GERİ DÖNÜŞÜM Resmi Gazete de yayınlanarak yürürlüğe giren Bazı Tehlikesiz Atıkların Geri Kazanımı Tebliği kapsamında Tehlikesiz Atık Toplama Ayırma Belgesine(Belge no:2016-17) ve  Çevre Kanununca Alınması Gereken İzin ve Lisanslar Hakkında Yönetmelik gereğince Tehlikesiz Atık Geri Kazanım, Ambalaj Atığı Geri Kazanım, Ambalaj Atığı Toplama ve Ayırma konularında Çevre İzin ve Lisans Belgesine (Belge no:62664) sahiptir.

Kalite anlayışını ve çevre bilincini, iş güvenliği disipliniyle bütünleştiren MENSAN GERİ DÖNÜŞÜM, “Çevre, İş Sağlığı ve Güvenliği ile Kalite Yönetimi’ni” kapsamında; ISO 9001:2015, ISO 14001:2015, OHSAS 18001:2007, ISO 10002:2014 , TS EN 15713: 2009 belgelerini de almıştır.

    WhatsApp chat