Mensan Geri Dönüşüm İhale Macerası

Mensan Geri Dönüşüm geçtiğimiz günlerde belediye listesine Gaziemir Belediyesi’ni de katarak mevcut belediye sayısını 7’ye yükseltmiş oldu. İhale süreci gayet verimli ve özverili geçen Mensan Geri Dönüşüm geri dönüşüme verdiği önemi ve hassasiyeti rekor fiyata (955bin TL) alarak İzmir’in geri dönüşüm ile ilgili ihtiyaçlarına bir kez daha cevap vermiş oldu. 

İzmir’de atıkların geri dönüşümü uygulamasını ilk başlatan ilçe belediyesi olan Gaziemir Belediyesi, ambalaj atıklarının evsel atıklardan ayrı toplanması, ayrıştırılması ve değerlendirilmesi için ihaleye çıktı. Gaziemir Belediye Başkanı Halil Arda’nın başkanlığını yaptığı komisyon tarafından yapılan açık arttırma usulü ihaleyi, 955 bin lira artı KDV teklifiyle Mensan Geri Dönüşüm Makina Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi kazandı. Taraflar arasında sözleşme imzalanmasının ardından firma; Gaziemir Belediyesi’nin kontrolünde, 16 mahallede düzenli olarak ambalaj atıklarının toplanması, taşınması ve ayrıştırılması işlerini yürütecek. Vatandaşların geri dönüşebilen atıklarını atması için özel tasarlanan geri dönüşüm kumbaraları ilçenin sokaklarına yerleştirilecek.  Kamu kurumlarının geri dönüşüm atıklarının toplanması için de buralara iç mekan geri dönüşüm kumbaraları konulacak. Bu kumbaralarda biriken atıklar ise ambalaj atıkları toplama araçlarıyla toplanacak. via(gaziemir.bel.tr)

Gaziemir Belediye Başkanı Halil Arda verdiği röportajda, “Kağıt, karton, plastik, cam ve metal ambalaj atıkları ile geri dönüştürülebilir her tür atığı kaynağında, çöpten ayrı toplayıp geri dönüşüm endüstrisine kazandırarak hem çevre kirliliği oluşmasını engelliyoruz, hem de ülkemizin ve belediyemizin ekonomisine katkı sağlıyoruz. Geri dönüşüm atıklarının toplanması için yaptığımız ihale ile belediyemizin bütçesine yıllık KDV hariç 955 bin liralık çok önemli bir gelir sağladık” diye konuştu.

Etiketler [Mensan, Geri Dönüşüm, Atık, Gaziemir Belediyesi, İhale, Ambalaj Atıkları, İzmir, Belediye]

WhatsApp chat